החזר משכנתא

  • מהי שיטת החזר המשכנתא המשתלמת עבורך ביותר?
  • מה עדיף החזר קבוע או החזר משתנה?
  • כיצד משפיעה שיטת ההחזר על הסכום הכולל?

אתר משכנתא אונליין מספק מגוון משכנתאות מסוגים שונים לצד מגוון שירותים נלווים. בחירה נכונה של שיטת החזר משכנתא יכולה לחסוך לך הרבה מאוד כסף!
החזר של הרבה כסף לחשבון


לחץ כאן למידע נוסף אודות משכנתא הפוכה
לחץ כאן למידע נוסף אודות לקיחת משכנתא


החזר משכנתא  - לוח שפיצר

שיטת ההחזר של לוח שפיצר היא הנפוצה ביותר, מעל לתשעים אחוז מהמשכנתאות מחושבות לפי לוח זה. לוח שפיצר מחלק את המשכנתא (לפי נוסחה פשוטה) למספר תשלומים שווים. ההחזר כולל את הקרן ואת הריבית. תחילה אחוז הריבית מסך ההחזר הוא גבוה, ומהחזר להחזר האחוז יורד.
ככל שתקופת ההחזר תהיה ארוכה יותר כך ההחזר החודשי יגדל אך איתו יגדל גם אחוז הריבית בתוך כל תשלום. חשוב לזכור שגם במקרה של החזר משכנתא לפי לוח שפיצר התשלומים לא נשארים שווים ויכולים להשתנות בעקבות הצמדת המשכנתא לריבית, המדד או מטבע חוץ.


החזר משכנתא – קרן שווה

לפי שיטת החזר זו בכל חודש משלמים החזר קבוע מהקרן והריבית מחושבת בכל פעם לפי יתרת הקרן. בשיטת החזר משכנתא זו ההחזרים אינם שווים ותשלומי המשכנתא הראשונים הם הגבוהים ביותר ומתשלום לתשלום ההחזרים קטנים. שיטה זו מתאימה רק לחלק ממסלולי המשכנתאות שקיימים בשוק וכוללים משכנתא צמודה למדד, לפריים, משכנתא עם ריבית קבועה ולא צמודה.


שיטת החזר בוליט – גרייס חלקי

שיטה זו הפוכה משיטת קרן שווה מכיוון שקודם כל משלמים את הריבית, כך ניתן לשלם החזרים נמוכים לאורך תקופת ההחזר. בתום תקופת ההחזר הלקוח צריך לפרוע את כל סכום המשכנתא. חשוב לזכור שקרן יכולה להשתנות לאורך התקופה מכיוון שהיא מושפעת ממדד המחירים.


בחירת שיטת החזר המשכנתא

אלו היו רק מספר שיטות בסיסיות של החזר המשכנתא, ניתן כמובן לבחור במספר מסלולים הכוללים כמה שיטות. בכדי שתבחר את שיטת החזר המשכנתא המתאימה לך ביותר כדאי שתפנה ליועץ משכנתאות פרטי או מטעם הבנק שיבנה עבורך החזר משכנתא שתוכל לעמוד בו.
לפני הפגישה עם יועץ המשכנתא הכן מראש את כל הנתונים החשובים לחישוב ההחזר המתאים וכוללים את  ההון העצמי הנזיל שלך, שכר חודשי, טבלת ההוצאות וההכנסות שלך וכל מה שנראה לך רלוונטי.


>> צריך משכנתא? לחץ כאן ליצירת קשרשירותים

צור קשר

  1.  

-
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו