מסלולי משכנתא

 • מעוניין לקנות בית חדש?
 • זקוק למשכנתא במסלול הטוב ביותר?
 • מחפש משכנתא בריבית נמוכה ובתנאי תשלום מעולים? 

קיימים לא מעט סוגים של משכנתאות ומרבית האנשים אינם שולטים בכל הפרטים. מסלולי משכנתא מסויימים יכולים להיות עדיפים בהרבה עבורך על אחרים, ויכולה להיות לזה משמעות כספית גדולה. ייעוץ משכנתאות מקצועי יכול לעשות את ההבדל!
בחירת מסלול המשכנתא המשתלם ביותר

>> לחץ כאן למידע נוסף אודות משכנתא הפוכה
>> לחץ כאן למידע נוסף אודות משכנתא בריבית משתנה

      

קיימים מספר מסלולי משכנתא, ההבדל המרכזי בין המסלולים הוא דרך חישוב הריבית.

להלן מספר מסלולי משכנתא:

 • משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד – מסלול זה כולל ריבית שאינה משתנה לאורך כל התקופה, הקרן והריבית לא צמודים למדד או מטבע כלשהו. 
 • משכנתא בריבית קבועה צמודה למדד- הריבית במסלול זה לא משתנה, אך הקרן צמודה למדד המחירים. במקרה שתהיה אינפלציה ההחזר החודשי יעלה גם כן. 
 • משכנתא בריבית משתנה צמודה למדד- הריבית נקבעת לפי ריבית עוגן בתוספת אחוז קבוע, ריבית זו מתעדכנת מדי תקופה הידועה מראש.
 • משכנתא במסלול פריים – במסלול זה הריבית היא ריבית הפריים (אותה קובע בנק ישראל) בתוספת אחוז קבוע. 
 • משכנתא צמודת מט"ח – הריבית של משכנתא זו נקבעת לפי הלייבור של העסקאות הבינלאומיות או לפי הדולר בתוספת אחוז קבוע.
לכל מסלול יש קנס יציאה שונה, ישנם מסלולים מהם ניתן לצאת ללא כנס וישנם מסלולים בהם קנס היציאה יכול להיות גבוה מאוד (עד לגובה סך הריבית שהבנק הפסיד בעקבות היציאה מהמסלול).


תמהיל משכנתא

אין צורך לבחור רק במסלול אחד ולהישאר איתו לאורך כל תקופת ההחזר, ניתן פשוט לבנות תמהיל משכנתא. תמהיל משכנתא מורכב בעצם ממסלולי משכנתא השונים במשכנתא שלך, ריביות של כל מסלול ומספר השנים של כל מסלול. כך ניתן בעצם לצמצם סיכונים וליהנות מכל האפשרויות.


מטרת תמהיל משכנתא

לכל אחד דרישות שונות בעת לקיחת המשכנתא ועל רוב הדרישות תמהיל משכנתא יכול לענות.
 • רובנו לא אוהבים שינויים והפתעות לכן הם מעוניינים במשכנתא יציבה ושסכום ההחזר לא ישתנה, תמהיל המשכנתא יקבע כמה המשכנתא יציבה לפי המדד וריבית הפריים.
 • כל אחד יכול לעמוד בגובה החזר שונה לאלו שמעוניינים בגובה החזר נמוך, ניתן לקבוע לפי תמהיל המשכנתא את גובה ההחזר המתאים.


מה חשוב לזכור בעת בניית תמהיל משכנתא?

בעת בניית תמהיל משכנתא חשוב לפנות למומחה, ניתן לפנות ליועץ משכנתאות שתמורת סכום סמלי (לעומת הכסף שיחסוך לך) יוכל לייעץ לך בבחירת מסלולי משכנתא מתאימים עבורך.
חשוב לזכור שתקופת ההחזר של המשכנתא היא ארוכה ועליך להיות מוכן לעתיד, בקש שיפרטו לך את ההחזרים שתשלם בממוצע בעוד חמש שנים ויותר. קח בחשבון שיהיו שינויים בחייך הכלכליים והמשפחתיים כמו לידת ילדים, קבלת כספים מקרן או מירושה. שינויים אלו יכולים להשפיע על יכולת ההחזר שלך, חשוב שתהיה מוכן עד כמה שאפשר לכל מקרה כזה.
לכל לקוח שמעוניין לרכוש דירה ולקחת משכנתא יש להתאים תמהיל משלו, לכל לקוח תמהיל שנכון עבורו. לכן אין להקל ראש ולבחור באופן מיידי את מסלול המשכנתא עם הריבית הנמוכה ביותר, חשוב לבדוק גם מה יכול לצפות העתיד בין אם בשינוי הריבית ובין אם בשינוי המצב הכלכלי והמשפחתי שלך.

>> רוצה לדעת עוד? לחץ כאן ליצירת קשר!

סוגי משכנתאות

צור קשר

 1.  

-
לקבלת ייעוץ חינם
צור קשר עכשיו