מחשבון משכנתא

  • רוצה לרכוש בית חדש?
  • לא יודע בדיוק מה גובה המשכנתא אתה צריך?
  • מעוניין בכלי נוח ופשוט שיעזור לך לעשות את החשבון? 

לא תמיד קל להבין את המספרים ולבחור מסלול משכנתא נכון. מחשבון משכנתא יסיע לך בעזרת הזנה של כמה פרמטרים לעשות קצת סדר, ולדעת בפני מה אתה עומד. היועצים שלנו ישמח לעזור!
תכנון נכון פרושו חיסכון!


>> לחץ כאן למידע נוסף אודות החזר משכנתא
>> לחץ כאן למידע נוסף אודות מסלולי משכנתא


לפני שרוכשים בית ומגשימים את החלום יש הרבה בדיקות שצריך לערוך. אחת מהראשונות היא בדיקה באחד מאותם מחשבוני משכנתא את האפשרויות של החזרי המשכנתא העומדות בפניך. מחשבון משכנתא אינו מחשבון רגיל וכולל הרבה סעיפים שיש למלא, במאמר זה אסביר כיצד משתמשים בו ומהן הנושאים אליהם חשוב לשים לב בעת חישוב בעזרת מחשבוני משכנתא.


כיצד משתמשים במחשבוני משכנתא?

ניתן להשתמש במחשבון בשתי דרכים האחת לפי סכום המשכנתא והשנייה לפי ההחזר החודשי.
במחשבון לפי סכום המשכנתא רושמים את הסכום הדרוש לך (לדוגמה 800,000 ₪), מזינים את מספר השנים להחזר ואת הריביות ומקבלים את גובה ההחזר החודשי ההתחלתי.
באפשרות השנייה של מחשבון החזר משכנתא רושמים את יכולת ההחזר שלך (לדוגמה 5,000 ₪), מוסיפים את תקופת ההחזר והריביות ומקבלים את סכום המשכנתא אותו תוכל לקחת.


ישנם מחשבוני משכנתא בהם ניתן להזין תמהיל משכנתא הכולל מסלולים שונים. במחשבון משכנתא הכולל תמהיל יש למלא את מסלולי המשכנתא ואת הריביות (למשל ריבית פריים, ריבית משתנה ריבית קבועה ועוד).


למה חשוב לשים לב בעת השימוש במחשבון משכנתא?

מחשבון החזר משכנתא כולל אפשרויות שונות כמו חלוקת שנים במסלולים השונים. במחשבונים הכוללים תמהילי משכנתא ניתן למלא את מספר השנים בכל מסלול, ככל שתבדק יותר אפשרויות כך תוכל לקבל יותר אפשרויות למשכנתא שתתאים לך ובתנאים טובים עבורך.
בנוסף, ניתן לבדוק בכל מסלול משכנתא את שיטת ההחזר, השיטות הנפוצות הן קרן שפיצר, קרן שווה וגישור (בוליט). לפי שיטת ההחזר של קרן שפיצר ההחזר הוא קבוע לעומת שיטת החישוב של קרן שווה שבה ההחזרים שונים. כדאי לבדוק את שני סוגי ההחזר בכל מסלול כדי לחשב מה משתלם יותר.


עלייה במדד, עליית הריבית, אינפלציה ועוד...

מחשבון החזר משכנתא לא יודע מה יהיה עם הריבית במשק בעתיד (זה היה מאוד נחמד אם היה יכול...), עליכם להיות מוכנים לכל תקרית. חשב בעזרת מחשבון משכנתא מה יקרה אם הריבית תעלה בכמה אחוזים בתוספת עליית המדד הממוצע. חשב בנפרד את ההחזרים במקרים אלו, כך תוכל לדעת מה יכול לקרות למשכנתא שלך במקרה של אינפלציה.
מחשבון משכנתא הוא כלי נהדר ופשוט. לפני הריצה אל הבנק חשוב לבדוק מספר מחשבוני משכנתא ומספר אפשרויות החזר. בהצלחה! 

>> לקבלת משכנתא במסלולים אופטימאלים צור עמנו קשר